Moje služby

DIAGNOSTIKA,

 INDIVIDUÁLNÍ KINEZIOTERAPIE

Na základně kineziologického rozboru (vyšetření) stanovím individuální rehabilitační plán s cílem odstranění aktuálních potíží. U individuální kinezioterapie využívám nejrůznějších fyzioterapeutických technik a naučím Vás cílenému cvičení, které povede ruku v ruce s manuálním ošetřením ke snížení obtíží.


MĚKKÉ A MOBILIZAČNÍ TECHNIKY

Techniky manuální medicíny jsou nedílnou součástí diagnostiky a terapie funkčních poruch pohybového systému. Jedná se o ošetření měkkých tkání (kůže a podkoží, svaly, vazy a kloubní pouzdra) a mobilizace kloubů končetin a páteře.


VISCERÁLNÍ MANIPULACE

Viscerální terapie je velmi jemná manuální technika, jejímž cílem je ovlivnit a podpořit normální funkci vnitřních orgánů. Aby byla zachovaná jejich správná funce, je mimo jiné potřeba, aby měly dostatečný prostor pro přirozený pohyb. Vnitřní orgány neleží v dutině břišní volně, ale jsou zavěšeny a mezi sebou propojeny tenkou vazivovou vrstvou = fasciemi a díky nim, vazům a ostatním tkáním jsou propojeny i s pohybovým aparátem. Proto omezení posunlivosti a stažení fascií se může přenášet dál po celém těle. Omezení samotného orgánu i vzájemné posunlivosti mezi orgány a pohybovým aparátem může nastat traumatem, zánětem, vadyným držením těla, opakovanými nevhodnými pohyby, operací či emočním stresem.

Během terapie se obnovuje normální napětí a pohyb orgánů, cév a tkání, které je obklopují. Terapie je jemná a neoblestivá, klient může pociťovat jemný tah a uvolňování.


SPORTOVNÍ REHABILITACE

Komplexní kineziologický rozbor sportovce, poradenství, preventivní programy, kompenzační cvičení pro individuální sportovce nebo sportovní kluby. Samozřejmostí je diagnostika a terapie funkčních poruch pohybového aparátu, poúrazových a pooperačních stavů.                                                                   Součástí sportovní rehabilitace je i posturálně-respirační trénink, který přispívá k celkovému zvýšení sportovního výkonu.


RESPIRAČNÍ FYZIOTERAPIE

Dechová rehabilitace se zaměřuje na techniku dýchání a na zvýšení účinnosti respiračních svalů. Využívá se různých dechových pomůcek (např. Treshold PEP) ke zlepšení výkonnosti dechových svalů. Respirační fyzioterapii lze využít nejen u plicního onemocnění (CHOPN, astma bronchiale apod.), ale také např. u dětí s vadným držením těla, u chronických bolestí zad a také ve sportovním tréninku. Největším účinkem u sportovního tréninku je subjektivně vyšší tolerance zátěže, oddálení únavy a tím celkové zvýšení sportovního výkonu.


KINEZIOTEJPING

Jedná se o aplikaci pružných pásků na kůži po dobu několika dní. Pod tejpem dochází ke stimulaci proprioceptorů, čímž se navodí optimální pohybový stereotyp, dále dochází ke zvýšení průtoku krve a lymfy, což vede k uvolnění napětí měkkých tkání, redukci otoku a zmírnění bolesti. Dle techniky nalepení dochází ke snížení svalového napětí nebo naopak ke stimulaci svalových vláken. Kineziotejping lze využít také k částečné fixaci kloubů se zachováním jejich funkce.


DYNAMICKÁ NEUROMUSKULÁRNÍ STABILIZACE DLE KOLÁŘE (DNS)

Rehabilitační koncept Prof. P. Koláře využívá základní pohybové programy, které se objevují v posturálním vývoji člověka během prvního roku života. Nejde o analytiké cvičení, ale cvičí se komplexně v pohybových vzorech. Cílem je zlepšit stabilitu páteře a najít to nejlepší svalové zapojení, aby byl každý pohyb proveden co nejekonomičtěji. Pomocí DNS umíme aktivovat hluboce uložené stabilizátory trupu (bránice, pánevní dno, břišní a zádové svaly) a tím dojde k celkovému zlepšení držení těla a ustoupení bolesti.

DNS koncept dle Koláře využívám v individuální terapii i ve skupinových lekcí.


PODOLOGIE A BOOTFITTING

Podologie se zabývá komplexní diagnostikou poruch v oblasti nohy.  Na základě komplexního kineziologického a přístrojového vyšetření nohy navhruji vhodné řešení problému a případně následné individuální tvarování vložek do sportovní a módní obuvi (bootfitting). Tyto služby poskytuji v centru sportovní a preventivní medicíny Agel sport clinic v Prostějově, kde nabízíme sportovní ortopedické vložky SIDAS.


SKUPINOVÉ CVIČENÍ

Skupinové cvičení je vhodné pro dospělé i dorost, pro sportovce i nesportovce. Cvičení ve skupině má preventivní charakter a slouží také jako kompenzace při jednostranné zátěži (sportovní či pracovní). Při cvičení využívám principů vývojové kineziologie, nejde tedy o analytické cvičení, ale cvičí se v globálních pohybových vzorech s využitím různých pomůcek. Správným nastavením bránice vůči pánevnímu dnu za pomocí zapojení hlubokých svalů trupu vás naučím zlepšit stabilitu páteře a kloubů končetin a tím najít nejoptimálnější zapojení svalů při pohybech.

Skupinové lekce probíhají formou kurzů pro začátečníky a pokročilé. Momentálně je kapacita naplněna. Cvičíme každou středu v Olomouci  a každé pondělí v Čehovicích (u Prostějova).

Noví zájemci mě neváhejte kontaktovat, při zahájení nových lekcí Vás budu informovat.


© 2017 VetClinic Praha, všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!